0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Po fillojmë një projekt për rivitalizimin e sistemit energjetik në një vlerë prej 29 milionë euro, paralajmëroi Kovaçevski.

Qeveria në përputhje me programin operativ 2022-2024 në pjesën e energjetikës, po fillon një projekt për rivitalizimin e hidrocentraleve të mëdha me çfarë do ta përforcojë qëndrueshmërinë energjetike dhe pavarësinë e Maqedonisë së Veriut, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski në fjalimin  e shënimit të 65-vjetorit të ekzistimit të sistemit hidroenergjetik "Vrutok".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle