0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQ

Po digjet pylli me pisha në vendin ndërmjet Millcit dhe VK Bogorodicë

– Sot pasdite rreth orës 13 shpërtheu zjarr në vendin ndërmjet Millcit dhe vendkalimit kufitar Bogorodicë. Ekipet zjarrfikëse nga Gjevgjelia dhe zjarrfikës tashmë kanë dalë në teren dhe po luftojnë që të përballen me zjarrin i cili për shkak të erës që fryn tashmë e kaploi pyllin me pisha me intencën që të përhapet në drejtim të rojës kufitare të ARM-së, hotelit “Fllamingo” dhe drejtë vendkalimit kufitar Bogorodicë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle