0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Po digjet bar i thatë dhe sipërfaqe e vogël e pyllit të pishave në Ovçe Pole

Po digjet bar i thatë dhe pyll me pisha në atarin e fshatit të Sveti Nikoles Bogosllovec. Kryetari i Komunës së Sveti Nikoles, Sasho Vellkovski për MIA-n thotë se janë përfshirë rreth 30 hektarë bar i thatë dhe sipërfaqe e vogël e pyllit me pisha. Stihia e zjarrit u lëshua nga fshati Bogosllovec dhe shkon në drejtim të rrugës së shpejtë Shtip – Veles.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle