Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Plevris: Nëse dikush nuk ka pranuar dozën e tretë brenda shtatë muajve, pavarësisht nga mosha do të konsiderohet i pavaksinuar

Certifikata e vaksinimit do të skadojë pas shtatë muajsh dhe pa dozë të tretë në këtë periudhë, personi, pavarësisht nga mosha, do të konsiderohet i pavaksinuar, tha ministri grek i Shëndetësisë Tanos Plevris në një intervistë për televizionin grek “Skaj”, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle