Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Plenkoviq i kërkoi falje Ukrainës për shkak të deklaratës së Millovanoviqit

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq i kërkoi falje Ukrainës për deklaratën e presidentit Zoran Millanoviq se është një nga vendet më të korruptuara dhe i hodhi poshtë deklaratat e tij se do t'i tërheqë ushtarët kroatë nga Ukraina sepse në atë vend as që ka trupa kroate.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle