Evropë SQEvropë.Portal SQ

Pjesëtarët e elitës së xhandarmerisë franceze në Kiev, për të siguruar Ambasadën franceze

Pjesëtarët e elitës franceze të xhandarmerisë (GIGN) janë dërguar në Kiev për të siguruar Ambasadën franceze, e cila mbetët e hapur edhe përskaj sulmit rus. Ushtarët elitar do të kenë detyrë edhe të mbrojnë diplomatët dhe personelin gjatë lëvizjes së tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle