0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Pjesëtarët e Armatës angazhohen në pikat më kritike në ballafaqimin me zjarret

Pjesëtarët e Armatës janë aktivë në pikat më kritike në ballafaqimin me zjarret. Helikopterët e aviacionit VING të cilët gjatë ditës së djeshme ishin angazhuar në shuarjen dhe lokalizimin e zjarrit në rajonin e Nagoriçanit të Epërm ku hodhën poshtë më shumë se 50 ton ujë, nga orët e hershme të mëngjesit u angazhuan në zjarrin në Koçan, informon Ministria e Mbrojtjes (MM).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle