Botë SQBotë.Portal SQ

Pheniani: Aleanca ushtarake në mes Australisë, Britanisë së Madhe dhe SHBA-së është e rrezikshme

Vendimi i SHBA-s për transmetimin e teknologjisë në Australi për ndërtimin e nëndetëseve bërthamore është hap i rrezikshëm që mund të shkakton garë nëpër të gjithë botën, thuhet në deklaratën e zëdhënësit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Koresë Veriore, njoftuar nga Agjencia Telegrafike Qendrore e Koresë Veriore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle