0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Petrovska: Angazhohemi për zgjidhjen diplomatike të çështjes ukrainase

Pozitat e shtetit tonë lidhur me problemin që e kanë Federata ruse dhe Republika e Ukrainës është se tërësisht e mbështesin integritetin territorial dhe sovranitetin e Ukrainës. Si vend anëtar i NATO-s, e mbështesim dhe angazhohemi për politikën e dyerve të hapura dhe të drejtën e çdo vendi, përfshirë edhe të Ukrainës për vetëvendosje, theksoi sonte ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska në intervistën për TV Telma.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle