0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Petrovska: Zgjidhja e çështjeve të hapura në Ballkan është çelësi i sigurisë së përbashkët

Në Samitin e fundit në Madrid, i cili ishte shumë i rëndësishëm në këtë kohë kritike, NATO-ja porositi se çdo centimetër i territorit të saj është i rëndësishëm dhe e dyta, se ne po forcojmë kapacitetet tona për të penguar dhe mbrojtur veten, tha ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska në forumin "2BS – To Be Secure" në Budva, Mali i Zi, në panelin me titull "NATO-ja e gatshme për të ardhmen,  e fuqishme dhe e vendosur".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle