0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Petrovska-Vallander: Aleanca jonë është tregim suksesi i bashkimit dhe ndarjes së vlerave të përbashkëta

Dialogu strategjik do të jetë edhe një hap përpara në bashkëpunimin intensiv dhe produktiv ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Maqedonisë së Veriut në fushën e mbrojtjes, deklaroi ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska në takimin me ndihmësekretaren e Mbrojtjes së SHBA-së Seleste Uallander, që u realizua pasditen e djeshme sipas kohës amerikane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle