0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Petrovska: Nuk do të ketë vendim për dërgimin e trupave tonë në Ukrainë, po përgatiten kapacitete për pritjen e refugjatëve të mundshëm

Vendim për dërgimin e trupave tona në Ukrainë nuk ka dhe nuk do të ketë. Maqedonia e Veriut është anëtare e NATO-s dhe ne si vend anëtar do t'i respektojmë dhe zbatojmë të gjitha vendimet e marra në kuadër të Aleancës, sepse jemi pjesë integrale e procesit të vendimmarrjes.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle