0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Petrovska në takimin e ministrave të Mbrojtjes në Austri

- Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska sot dhe nesër në Krems të Austrisë do të marrë pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve nga formati Grac - Austria, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Bosnja e Hercegovina, Mali i Zi dhe Serbia, si dhe në takimin e vendeve anëtare të Bashkëpunimit në Mbrojtje në Evropën Qendrore dhe vendet e Ballkanit Perëndimor, qëllimi i të cilave është përforcimi i bashkëpunimit në sferën e mbrojtjes.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle