0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Petrovska – Mehaj: E përforcojmë bashkëpunimin për rajon më të sigurt dhe më të qëndrueshëm

- Stabiliteti i Ballkanit Perëndimor është prioritet kyç për Maqedoninë e Veriut dhe për Kosovën, ndërsa bashkëpunimi i përforcuar në mbrojtje është një nga mënyrat se si t'i përforcojmë paqen dhe stabilitetin në këtë pjesë të Evropës, përfunduan ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska dhe ministri kosovar i Mbrojtjes, Armend Mehaj në takimin e sotëm në Prishtinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle