0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Petrov në konferencë në Jerusalem: Zhvillimi i teknologjive të reja në fokusin e FIZHT

Zhvillimi i teknologjive të reja dhe inovative është fokusi kryesor i FIZHT-it, i cili aktualisht mbështet mbi 780 projekte me investime prej 86 milionë eurosh, shumë prej të cilave janë investime në sektorin e teknologjisë, tha drejtori i Fondit, Kosta Petrov në fjalimin e tij në konferencën më të madhe për teknologji dhe inovacione në Izrael "Improvate" ku e theksoi pozicionimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut si startup dhe qendër teknologjike në rajon.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle