0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Petreski për MIA-n: Efektet e rritjes së normave të interesit ende nuk janë ndjerë, presionet mbi çmimet do të zbuten në periudhën e ardhshme

Banka Popullore ka demonstruar hapa të qartë për të stabilizuar pritjet e inflacionit dhe për të përballuar inflacionin në perspektivën afatmesme, kështu që efektet e këtyre rritjeve të normave të interesit ende nuk janë ndjerë, pasi duhet pak kohë për të parë efektet, thotë profesori universitar Marjan Petreski në një deklaratë për MIA-n, duke komentuar vendimin e fundit të bankës qendrore për të mos rritur normën bazë të interesit përballë inflacionit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle