0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Petliçkovski: Situata epidemiologjike është përmirësuar, numri i rasteve të reja tek fëmijët është rritur, qytetarët të marrin dozën e tretë të vaksinës

Është i dukshëm përmirësimi i situatës epidemiologjike, por kjo nuk do të thotë se është e mirë. Rekomandimi është që qytetarët të marrin dozë të tretë të vaksinës, sepse është mënyra më e mirë për t'u mbrojtur nga simptomat e rënda, hospitalizimi dhe vdekja, tha sot kryetari i Komisionit për sëmundje infektive, Aleksandar Petliçkovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle