0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Petkov për “Shpigel”: Mbështetemi në negociata dhe jo në propagandë

Bashkëkryetari i koalicionit "Vazhdimi ndryshon" Kirill Petkov, që fitoi në zgjedhjet parlamentare në Bullgari, në një intervistë për "Shpigell" lidhur me çështjen midis Shkupit dhe Sofjes, thotë se duhet të formohen grupe pune dhe të lihen të negociojnë gjashtë muaj, që të mos i caktojnë punët vetëm nacionalistët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle