0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Petkov: Nuk do të bëjë kurrfarë marrëveshje me Shkupin pa pajtimin e të gjithëve

Çdo zgjidhje në lidhje me Maqedoninë e Veriut duhet të jetë në pajtim të plotë me partitë nga koalicioni qeveritar dhe nga opozita dhe nuk do të sillet asnjë vendim konkret pa miratim të Asamblesë Kombëtare dhe pa mbështetje të plotë të të gjithë atyre që do të votojnë për atë, deklaroi sot kryeministri bullgar Krilli Petkov në Asamblenë Kombëtare në Sofje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle