0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Petkov nga Brukseli: Historia është e rëndësishme në marrëdhëniet e Bullgarisë me Maqedoninë e Veriut por nuk është tema e vetme

Kryeministri bullgar, Kirill Petkov pas takimit në Bruksel me kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen deklaroi se Sofja duhet ta zhvillojë pozitën e vet ndaj Shkupit me grupe pune, që nuk duhet të jetë akt politik por real. Sipas kryeministrit të Bullgarisë, pozita ndaj Maqedonisë së Veriut është e qartë dhe është futur në marrëveshjen e koalicionit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle