0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Petkov: Me rëndësi është që të vazhdojë dialogu konstruktiv midis Shkupit dhe Sofjes dhe të mos i nënshtrohen provokimeve

Me rëndësi për qeveritë e Bullgarisë dhe të Maqedonisë së Veriut është që të vazhdojnë me dialog konstruktiv dhe të mos i nënshtrohen provokimeve nga disa grupe të cilat tentojnë t'i rrisn tensionet, deklaroi sot në Romë, kryetari i Qeverisë bullgare, Kiril Petkov pas takimit me kryeministrin Dimitar Kovaçevski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle