Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Petkov: Hyrja në Shengen mbetet qëllim strategjik për Bullgarinë

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov, sot në Bruksel realizoi një sërë takime pune, mes të cilave edhe me kryetaren e Parlamentit Evropian, Roberta Mecila, kryetarin e Këshillit Evropian, Sharl Mishel dhe kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, kumtoi pres shërbimi i Qeverisë bullgare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle