Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Petkov drejtuar demonstruesve në Sofje: U bëj thirrje të dalin me 10 njerëz dhe pasi të dal nga karantina të premten – do të ulem të bisedoj me ta për model të ri për tejkalimin e valës së ardhshme

"Më vjen shumë keq që jam në karantinë, sepse me kënaqësi do të shkoja të bisedoj me njerëzit të cilët protestojnë në shesh". Këtë e deklaroi kryeministri bullgar Kiril Petkov, në transmetim të drejtpërdrejtë nga shtëpia e tij në Televizionin bullgar, duke e komentuar eskalimin e tensioneve për shkak të protestës së partisë Rilindja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle