0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBallkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Petkov: Bullgaria është shtet sovran dhe moti e ka bërë zgjedhjen e saj që të jetë pjesë e NATO-s

Lidhur me insistimin e Rusisë që NATO t’i tërheq ushtarët e saj nga Bullgaria dhe Rumania, kryeministri bullgar Kirill Petkov dha deklaratë para Kuvendit kombëtar. Siç njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Sofja, sipas kryeministrit të Bullgarisë, Kirill Petkov, vendi i tij vet vendos se çfarë politike do të udhëheq në kuadër të anëtarësimit në NATO.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle