0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQ

Petkov: Bullgaria duhet të rishikoj qasjen ndaj Maqedonisë së Veriut në mënyrë konstruktive

Një nga detyrat e para e ministrit të ri të Punëve të Jashtme të Bullgarisë dhe kryeministrit të ardhshëm bullgar është të formojnë grupe pune në mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut që do të përfshijnë fusha të ndryshme. Këtë e komentoj Kirill Petkov, bashkëkryesues i partisë “Vazhdojnë me ndryshimin” që fitoj në zgjedhjet parlamentare në Bullgari, gjatë paraqitjes televizive në programin “e 7-ta” në radion kombëtare bullgare “Darik”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle