Evropë SQEvropë.Portal SQ

Peskov: Nuk do të ketë takim Putin-Zelenski nëse temë e bisedimeve është Krimeja

Takimi midis presidentëve të Rusisë dhe të Ukrainës, Vladimir Putin dhe Vladimir Zelenski është i pamundur nëse Kievi planifikon ta shtrojë pyetjen për atë se kujt I takon Krimeja, kumtoi sot zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle