Evropë SQEvropë.Portal SQ

Peshkatarët francez i bllokuan portet dhe tunelin nën La Mansh në kontestin me Britaninë

Peshkatarët francezë sot për një kohë të shkurtër i bllokuan portet në Francë, komunikacionin e feribotëve përmes La Mansh dhe hyrjen transportuese në Eurotunelin me qëllim që ta pengojnë transportin e mallrave në Britani, duke protestuar kundër lejeve për peshkim pas Bregzitit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle