0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Peshev: Kapacitetet e kompanive tona nuk mund ta përballojnë edhe një lokdaun, i domosdoshëm është vaksinimi masiv kundër KOVID-19

Ekonomia nuk mund ta përballojë edhe një lokdaun për shkak të koronavirusit. Kapacitetet e kompanive tona nuk janë në mundësi ta përballojnë atë. Nëse na ndodh edhe një valë do të jetë katastrofale dhe rezultati i asaj do të jetë që kompanitë duhet të mbyllen, ndërsa punëtorët të mbesin pa punë. Që të parandalohet kjo, nevojitet vaksinim masiv, porositi drejtori ekzekutiv i Odës Ekonomike të Maqedonisë së Veriut, Antoni Peshev.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle