0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Pesëmbëdhjetë persona përballen me kallëzime penale për pjesëmarrje në një rrahje

Pesëmbëdhjetë persona nga Gostivari dhe fshatrat përreth për dy ditë janë privuar nga liria për shkak të pjesëmarrjes në një rrahje masive që ka ndodhur të mërkurën në mbrëmje në një rrugë në Gostivar. Nëpunësit e Stacionit policor Gostivar, ku bëhet zbardhja e rastit, dje i kanë privuar nëntë persona. Një pjesë e tyre do të përballen me kallëzime penale për dhunë dhe nxitje dhe do t'i dorëzohen prokurorit publik, informojnë nga SPB Tetovë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle