Evropë SQEvropë.Portal SQ

Përveç francezëve, Moska dëboi 24 diplomatë italianë dhe 24 spanjollë

Rusia njoftoi se dëbon gjtihsej 85 diplomatë nga Franca, Spanja dhe Italia, si përgjigje e lëvizjeve të ngjashme të atyre vendeve, duke theksuar se marrëdhëniet me anëtaret kryesore të BE-së janë tensionuar që nga fillimi i luftës kundër Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle