0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Personel i OBSH-së akuzohet për dhunë seksuale në Kongo

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është cak i akuzave serioze për dhunë seksuale nga ana e punonjësve të tyre ndaj dhjetëra grave në Republikën Demokratike të Kongos, ndërsa Komisioni që e heton rastin ka dënuar “lëshimet strukturore” dhe “pakujdesinë individuale” të organizatës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle