0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Personave me spektër autik ju nevojiten “Vende miqësore për autizmin”

Në vend nuk ka regjistër me numër të saktë të personave me spektër autik, por sipas vlerësimeve dhe krahasimeve me përqindje në vendet tjera do të duhej të ketë rreth 20.000.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle