0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Personat nga Afganistani do të fitojnë qëndrim të përkohshëm, deri më tani askush nuk ka kërkuar azil politik

Nuk kemi raste të kërkesave për azil politik, por gjithsesi në pajtim me ligjet ndërkombëtare që janë pranuar tek ne, do t’i shqyrtojmë këto aktivitete. Të gjithë persomat të cilët jemi përgatitur t’I presim dhe për të cilët kemi dhënë vërtetim se jemi të gatshëm t’I pranojmë, do ta fitojnë statusin e qëndrimit të përkohshëm prej 90 ditësh përmes dhënies së vizës gjatë qëndrimit tremujor, edhe pse disa prej tyre kemi paralajmëruar se largohen menjëherë, disa për 10-15 ditë ose ngjashëm. I tillë është statusi juridik gjegjësisht në dokumentin e tyre vendoset vizë me kohëzgjatje prej 90 ditësh. Do të thotë, këta janë persona me qëndrim të përkohshëm në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle