0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQTemë SQ

Përpunimi i kartëmonedhave të para është zhvilluar me dorë, simbolet e pasqyrojnë të karuarën tonë kulturore-historike

Çdo simbol në kartëmonedhën maqedonase ka rëndësinë e vet të veçantë dhe e pasqyron historinë tonë, me të cilën mund të krenohemi. Prodhimi i bonove të para mori shumë kohë. Kam pasur shumë netë pa gjumë, por edhe përgjegjësi të madhe, thotë për MIA-n, disenjatori i parave të para maqedonase Borçe Todoroski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle