0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Përparim në aderimin e Maqedonisë së Veriut në BE që gjatë kryesimit slloven, vlerësojnë Pendarovski dhe Santosh Silva

Presidenti Stevo Pendarovski sot në Malme në margjinat e Forumit ndërkombëtar për përkujtimin e Holokaustit dhe luftës kundër antisemitizmit “Përkujto – Reago”, u takua me ministrin e Punëve të Jashtme të Portugalisë, Augusto Santoish Silva, me të cilin biseduan për mundësitë për përparim të Maqedonisë së Veriut për eurointegrimet, në prag të mbajtjes së mbledhjeve të Bashkimit Evropian deri nga fundi i këtij viti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle