0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Përfundohet procesi për integrimin e plotë ushtarak të Maqedonisë së Veriut në NATO

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe zëvendësshefi i Shtabit të Përgjithshëm gjeneral major Azim Nuredin sot në Ministrinë e Mbrojtjes, do të realizojnë takim me gazetarë për të diskutuar për integrimin e plotë ushtarak të Maqedonisë së Veriut në NATO, proces ky që do të përfundojë me nënshkrimin e ardhshëm të Deklaratës së Përbashkët për Integrimin e Maqedonisë së Veriut në Aleancë, javën e ardhshme.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle