0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Përfshirja me vaksinim është 37 për qind, Filipçe beson se interesi për vaksinim edhe më tej rritet

Lidhur me analizat e numrave të Institutit për Shëndet Publik kemi një gjendje epidemiologjike, e cila për momentin në pjesën e kurbës ndodhet në formë të pllajës, do të thotë numër i barabartë i rasteve të sapodiagnostifikuara - rreth 500 më shumë se ditëve më parë. Kjo nuk bën kurrfarë presioni në spitale. Rritet numri i shtretërve të lirë në klinikat interne, të Klinikës Infektive, si dhe në disa spitale në shtet, theksoi sot ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle