0_Magazinë.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Përfaqësuesi special Buçkovski pret shpejtë të gjendet gjuhë e përbashkët me Qeverinë e re bullgare

Përfaqësuesi special i Qeverisë për Bullgarinë, Vllado Buçkovski vlerëson se shpejtë do të gjendet gjuhë e përbashkët me qeverinë e re eventuale bullgare të kryesuar nga Kirill Petkov dhe Asen Vasilev, për të cilën, siç thekson është optimist se do të formohet pas zgjedhjeve të treta parlamentare në vend.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle