Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Përdorimi i benzinë me plumb është çrrënjosur në tërë botën

Përdorimi i benzinës me plumb është çrrënjosur në tërë botën, kthesë që do të parandalojë mbi 1,2 milionë vdekje të hershme dhe do t’u shpëtojë ekonomive botërore mbi 2,4 miliardë dollarë në vit, kumtoi Programi për Mjedis Jetësor I KB-së (UNEP).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle