0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Përafërsisht është qetësuar retorika nga Sofja ndaj Shkupit në muajt e fundit, vlerësoi Pendarovski

Mund të vërej se në muajt e fundit, përafërsisht është qetësuar retorika e cila vjen nga Sofja drejt Shkupit. Bullgarët nesër kanë zgjedhje parlamentare dhe unë jam i kënaqur se “tema Maqedonia” më nuk është midis prioriteteve, deklaroi presidenti i shtetit Stevo Pendarovski nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle