0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Për transportuesit në vitin 2023, 240 leje vjetore shtesë dhe 264 leje mujore CEMT

Për vitin 2023 do të jenë të qasshme 240 leje vjetore shtesë dhe 264 mujore CEMT. Nga 1.440 leje vjetore CEMT, vitin e ardhshëm do të jenë 1.680, ndërsa lejet mujore prej 2.544 CEMT do të rriten në 2.808, njoftoi sot ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski në takimin tradicional të transportuesve, organizuar nga Asociacioni "Makam Trans".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle