Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Për shkak të pandemisë, Micotakis e shtyu kongresin e rregullt të Demokracisë së Re

Kongresi i rregullt i partisë qeveritare greke, Demokracia e Re, i caktuar për më 3-5 dhjetor, për shkak të pandemisë do të shtyhet për tre muajt e parë të vitit 2022, kumtoi lideri i partisë dhe kryeministër i Greqisë, Kirijakos Micotakis, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle