Botë SQBotë.Portal SQ

Për shkak të llojit Omikron, Fauçi bëri thirrje për vaksinim masiv

Eksperti i lartë i qeverisë amerikane, Entoni Fauçi, sot deklaroi se Shtetet e BasSHBA-ja është në gatishmëri të lartë për variantin e ri të kovid-19 dhe bëri thirrje për vaksinim pasi Kanadaja i konfirmoi rastet e para të llojit të ri Omikron.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle