0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Për mysafirët në hotele nuk duhet dëshmi për vaksinim

Hotelet ngelet të punojnë me kapacitet të plotë edhe pas 16 gushtit me shërbimin e pansionit, në një hapësirë të mbyllur, pa vërtetimin për imunizim nga Kovid-19. Këtë për MIA-n e konfirmoi kryetari i Asociacionit të Hotelierëve – HOTAM, Kërste Bllazheski, duke theksuar se mirëmbajtës të rendit duhet të ketë në objekte, të cilët nuk do të pranojnë mysafirë të jashtëm në restorantet dhe sallat e mbyllura.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle