0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Për kuorum në seancë plenare janë të nevojshëm 61 deputetë

Seanca në të cilën duhet të debatohet dhe të votohet Nisma për votëbesimin e Qeverisë nuk mundet zyrtarisht të hapet dhe të votohet rendi i ditës, pasi nuk ka kuorum pasi ishte konstatuar se në sallë nuk ka numër të mjaftueshëm të deputetëve. Deputetët e partive në pushtet LSDM dhe BDI nuk kanë marrë pjesë në sallë, ndërsa pa ta dhe pa Kastriot Rexhepin nga Besa i cili paralajmëroi se nuk do të marrë pjesë në seancën kuvendore, deputetët opozitarë së bashku me edhe dy deputetë të Besës janë 60.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle