0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Pentagoni: SHBA-ja dërgon dy sisteme raketore tokë-ajër në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i dërgojnë Ukrainës dy sisteme raketore tokë-ajër NASAMS, katër radarë kundërajrorë dhe deri në 150.000 municione artilerie 155 milimetra, pjesë e paketës së fundit të armëve për Ukrainën, njoftoi Pentagoni.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle