Botë SQBotë.Portal SQ

Pentagon: SHBA-ja zbatoi testim të suksesshëm të komponentëve nga programi për armë hipersonike

Marina dhe armata amerikane kanë zbatuar tre testime të prototipit të komponentëve nga programi i tyre për armë hipersonike, kumtoi Pentagoni, duke i kualifikuar testimet si të suksesshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle