Botë SQBotë.Portal SQ

Pentagon po përgatit baza të reja për të kundërshtuar Kinën

Pentagoni do të fokusohet në ndërtimin e bazave në Guam dhe Australi me qëllim të përmirësimit të Armatës amerikane dhe të kundërshtoj Kinën, deklaroi përfaqësues i Lartë i Departamentit të Mbrojtjes së SHBA-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle