0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQ

Penov: Decentralizim më të madh për komunat kur do të ketë vullnet politik

Procesi për decentralizim më të madh të komunave varet nga vullneti politik. Kjo është përmbledhja e përgjigjes së ministrit të Vetëqeverisjes Lokale. Risto Penov në pyetjen e gazetarëve se kur dhe si do të kenë komunat kompetenca më të mëdha.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle