0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Pendarovski: Vendosja e pllakës përkujtimore “Vlladimir dhe Kosra”, simbol i miqësisë maqedonase-malazeze

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Mal të Zi, presidenti Stevo Pendarovski sot në Bar mori pjesë në vendosjen e pllakës përkujtimore "Vlladimir dhe Kosara", që është përpunuar në Maqedoni të Veriut, në nder të miqësisë maqedonase-malazeze.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle